Zlínské cyklovýlety: Vršava-Štípa a zpět

Doba čtení: 2 minuty

Baví vás jízda na kole? Jestliže ano a navíc jste přímo ze Zlína, vyjeďte si po červené Cyrilometodějské stezce až do blízké Štípy a lázní Kostelec. Cesta vede příjemnou lesnatou krajinou s výhledem nejen na zlínské Příluky.

Délka trasy: 12 km, převýšení: 100 metrů, čas: 70 minut, vhodné pro děti

Na cyklovýlet společně s dětmi

Výchozím bodem našeho výletu bude dětské zábavní centrum Galaxie na Vršavě, kam se pohodlně dostanete po cyklostezce. Zde plynule navážete na asfaltovou cestu vedoucí mezi zdejšími sportovními halami a pokračujete stále směrem nahoru – stoupání se pohybuje okolo 6-7 % a trénovaný cyklista ho pohodlně vyjede na kole. Ostatní si bohužel z kola slezou a kopec vyjdou pěšky. Tato cesta plynule navazuje na Cyrilometodějsou stezku (červená značka).

Po chvíli jízdy, případně chůze, se před vámi otevře hezký výhled na zlínské čtvrti Příluky, Podvesnou a Lesní čtvrť. Pokračujete dále po červené. Cesta je to opravdu příjemná, asfaltová, jen s mírným stoupáním, které zvládne vyjet i menší dítě základní školou povinné. Ostatně celá námi popisovaná trasa je pro děti přímo ideální. Ujedete maximálně 12 km s převýšením pouhých 100 metrů.

Pod Štákovým vrškem

Jestliže budete potřebovat nabrat síly, jedete-li s dětmi, tak určitě, můžete se občerstvit u krytého odpočívadla Pod Štákovým vrškem. Je zde zároveň rozcesník s nabídkou dalších tras. Vy se však stále budete držet červené značky, která asi 500 metrů za zmíněným odpočívadlem odbočuje do lesa. Tou se vydáte a asi 1,5 kilometru pojedete lesem.

Pak už vyjedete ve části Žleby ve Štípě. Před vámi se bude tyčit budovat štípského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Zde je možné opět plynule navázat na cyklostezku a po ni se dostat až k výchozímu bodu našeho výletu, jímž je zábavné centrum Galaxie. Cestou se však nezapomeňte zastavit na zmrzlinu v lázních Kostelec u Zlína. Ostatně i ony jsou zajímavým místem, hlavně ke koupání, protože nabízejí bazén s ohřívanou vodou.

Mapa trasy – fialově je znázorněný náš popisovaný okruh, trojúhelník značí výchozí bod.

Sharing is caring!

Souhrn
Název článku
Zlínské cyklovýlety: Vršava-Štípa a zpět
Popis
Město Zlín je obklopené lesy, které nabízejí sportovní vyžití pro turisty, cyklisty i houbaře. Jestliže máte malé děti a baví vás jezdit na kole, vyražte na krátký odpolední výlet do Štípy a zpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Cloudy
Wind : 3.4 km/h
Humidity : 92%
1°C
  • Wednesday Tomorrow 4 °C
  • Thursday   4 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít