Lázně Kostelec léčí pohybové ústrojí i psoriásu

Doba čtení: 2 minuty

V sérii článků o českém a moravském lázeňství si dnes představíme lázně v Kostelci nedaleko Zlína. Jejich snadná dostupnost z krajského města městskou hromadnou dopravou je předurčuje také k poznávacímu pobytu, díky němuž se můžete seznámit se zajímavostmi, které Zlín a jeho okolí nabízí. A není jich zrovna málo. Navštívit můžete hrady Lukov a Malenovice, zámek ve Vizovicích, zoologickou zahradu Lešná nebo také další lázně, a to tentokrát v Luhačovicích.

Hotel Kostelec a jeho okolí

Centrem lázeňského života v lázních Kostelec je hotel a lázeňská budova. Hotel v roce 1972 postavily Vítkovické železárny Klementa Gottwalda Ostrava a pod názvem Vítkovice ho využívaly k rekreaci svých zaměstnanců. V této době Kostelec přišel i o statut lázní a fungoval jen jako rekreační středisko. Pamětníci možná vzpomínají na dvě vily, postavené ve stylu selské secese podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Dnes je jejich místo prázdné, zatravněné pro účely golfového hřiště. Vily Max a Moritz šly bohužel k zemi na konci 70. let minulého století. Ubytovací kapacita nového hotelu Vítkovickým železárnám stačila a udržovat tyto vily bylo pro ně asi finančně ztrátové. Je to však velká škoda, protože vily měly jedinečnou architekturu, která budovu lázní skvěle doplňovala.

Návrat k tradicím lázeňství

Rok 1994 byl z hlediska moderních dějin lázní Kostelec přelomovým. Lázeňský komplet totiž koupila společnost ZLÍNSAT, která se rozhodla navázat na dlouholetou lázeňskou tradici, která v Kostelci započala objevením sirných pramenů už v roce 1742. Za cíl si společnost dala obnovení lázeňské péče s využitím zdejších léčivých pramenů. Co si společnost vytyčila, to také splnila.

V roce 1995 došlo k obnovení příspěvkové lázeňské péče k léčení hlavně chorob revmatických a onemocnění pohybového aparátu, atopického ekzému, lupénky a podobně. Došlo k modernizaci jak hotelu, tak i lázeňské budovy a k revitalizaci blízkého okolí. Mimo jiné bylo také vybudované golfové hřiště.

Sportem ku zdraví

Společně s hotelem byly zároveň vybudovány dva venkovní bazény – pro plavce dlouhý 25 metrů a hluboký max. 170 cm a pro neplavce – hlavně tedy děti – s hloubkou 20 až 75 cm. Jejich výhoda v současné době tkví v tom, že je v nich teplá voda okolo 28 až 30 stupňů Celsia, takže je možné se koupat už teplých jarních měsících nebo naopak na podzim. I proto bývá areál veřejnosti otevřený od května do října. Součástí koupaliště jsou také dvě vířivky s teplou vodou.

A protože sport je pro zdraví člověka důležitý, mohou milovníci golfu propadnout jeho kouzlu na kostelecké golfovém hřišti, které má 9 jamek. Tenisté si zahrají na venkovním antukovém tenisovém hřišti a k dispozici je také deset jamek minigolfu. Přivezete-li si s sebou na lázeňský pobyt kola, určitě využijete cyklistickou stezku, která vede přímo pod hotelem až do ZOO Lešná a na Lukov, odkud je už jen malý kousek na zříceninu hradu Lukova. Stezka vás dovede také do nedalekého Zlína. Kdo má raději pěší turistiku, může využít značené lesní cesty v blízkých lesích.

Sharing is caring!

Souhrn
Název článku
Lázně Kostelec léčí pohybové ústrojí i psariásu
Popis
Hledáte-li klidný a pohodový odpočinek v pěkné přírodě, kde byste si zároveň ulevili od bolestí pohybového ústrojí nebo našli úlevu od kožních problémů, navštivte Lázně Kostelec nedaleko Zlína. Poskytnou vám lázeňskou péči i dostatek vyžití ve vašem volném čase. Můžete si zaplavat ve venkovním bazéně, zahrát golf či tenis nebo se projít do nedalekých lesů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Cloudy
Wind : 3.4 km/h
Humidity : 92%
1°C
  • Wednesday Tomorrow 4 °C
  • Thursday   4 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít