Jak ujít 8 000 kroků ke zdraví?

Doba čtení: 2 minuty

Určitě jste už se někde setkali s názorem, že abyste si udrželi stálé zdraví, měli byste denně ujít alespoň 10 000 kroků. Některé informace hovoří pouze o 8 000 krocích. Toto číslo vypadá jako olbřímí, ale ve skutečnosti se to dá s trochou úsilí zvládnout.

Pravidelné procházky vás posílí

Pochopitelně, když budete celý den sedět v práci za pracovním stolem, v žádném případě se vám pak nejspíš nepodaří zvládnout ujít 8 000 denně. Stačí však, abyste do svého denního rozvrhu zařadili pravidelnou chůzi, a hned budete tomu cíli na dosah. Ideální se jeví pořídit si psa, s nímž každý den musíte vyrážet ven na procházky. Pro koho toto není řešení, pak musí v sobě najít sílu k tomu, aby se k pohybu přinutil silou svojí vůle.

 

Fitness náramek vám pomůže kroky počítat

Do počtu ujitých kroků se počítá jakýkoliv pohyb. Pokud jste si pro tento případ pořídili krokoměr nebo jeho dokonalejší varinatu v podobě fitness náramku, pak jistě už máte dokonalý přehled o tom, kolik kroků za den zvládnete udělat. Je to výborná pomůcka a zároveň i motivace k pohybu. 8000 kroků přibližně odpovídá 7 kilometrům. Stačí tedy, abyste daný den šli nakoupit týdenní nákup do supermarketu, vystoupili o zastávku dříve, než jste zvyklí, a šli třikrát denně vyvenčit psa.

Chůze je vhodná i pro obézní

Jakmile si na pravidelný pohyb zvyknete, budete se na něho i těšit. Chůze je příjemnou odpočinkovou záležitostí, kterou může provozovat i obézní člověk. Navíc přidá-li do kroku a půjde svižněji, než běžně chodí, má šanci na zhubnutí. Chůze vám promasíruje v těle velké množství svalů a současně působí příjemně na psychiku. Chcete-li si psychicky odpočinout, jděte se projít.

Sharing is caring!

Souhrn
Název článku
Jak ujít 8000 kroků ke zdraví?
Popis
Pravidelná chůze přispívá k psychické i fyzické pohodě. Některé studie hovoří o tom, že by člověk měl denně ujít 8000 kroků. Je to moc, nebo málo? O tom se dovíte v našem článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Cloudy
Wind : 3.4 km/h
Humidity : 92%
1°C
  • Wednesday Tomorrow 4 °C
  • Thursday   4 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít