Romantické filmy: Pohádky pro dospělé, které mají hlavně pobavit

Doba čtení: 2 minuty

Možná že právĕ vy patříte mezi nadšence romantických filmů a při závĕrečné scénĕ, kdy si hlavní hrdinové slibují vĕčnou a nikdy neutuchající lásku a  tu utvrzují vášnivým polibkem, lehce stíráte slzu kanoucí vám z oka. Není se zač stydĕt. Už jako malé dĕti jsme přeci mĕli rádi pohádky, s  nadšením fandili dobru a přáli si, aby zlo bylo po zásluze potrestáno.

Pohádky pro dospělé

Je docela pochopitelné, že po celodenním pracovním kolotoči, v nĕmž pro nĕhu pohádky není prostor, nĕkteří volí večer radĕji romantický film než drsnou realitu života v podobĕ řeknĕme detektivního příbĕhu. I když v  tomto případĕ by se dalo polemizovat, zdali i dobrá detektivka, když je zločinec dopaden a zlo tak dostalo na frak, není ve skutečnosti přenesený smysl pohádky.

Láska nebeská

Ale vraťme se zpátky k romantickým filmům. Vĕtšina scénářů vychází z  prostého faktu, že když ptáčka lapají, pĕknĕ mu zpívají, aneb jak už bylo v titulku článku, romantické filmy jsou silnĕ krátkozraké. Nedívají se totiž do budoucnosti hlavních hrdinů, ale jsou zamĕřeny právĕ jen tu seznamovací fázi vztahu, kdy se zdá být ještĕ všechno dokonalé. Ona a on, přiopilí láskou, mají na očích růžové brýle, skrze nichž se vše jeví bezproblémové. Ona to příroda vlastnĕ dobře zařídila s tou zamilovaností, která zaslepuje toho, kdo se s ní v životĕ setká.

Když uplyne nĕjaký čas od seznámení a lidé prohlídnou, neboť zamilovanost ustoupí stranou, nebo zcela vymizí, zjistí s hrůzou, vedle koho to vlastnĕ žijí a kam to vůbec dali oči. A pak nastává v tom horším případĕ totální pálení mostů a zbĕsilý útĕk pryč. Nebo přijde rezignace, protože splácet hypotéku z jednoho platu není zrovna nejideálnĕjší. V tom lepším případĕ jsou i nadále partneři spokojení a  šťastní. No přiznejme si, vzhledem k vysoké rozvodovosti v současné dobĕ, že první varianta s pálením mostů je asi v životĕ bĕžnĕjší.

A právĕ proto končí romantické filmy ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové po spoustĕ peripetií konečnĕ setkávají a ruku v ruce odcházejí vstříc svým jásavým zítřkům. A divák, no v případĕ romantických filmů asi vĕtšinou divačky, jsou spokojené a nikdo se dál už nepídí, jak si hlavní hrdinové povedou v pozdĕjších letech.

Život není pohádka

Nebo se snad nĕkdo nĕkdy zamýšlel nad tím, jak spolu žili Vivien (Julia Roberts) a milionář (Richard Gere) ve filmu Pretty woman? Nikoliv. Možná, že stále spolu tokají jako dvĕ hrdličky. Anebo Vivien ve společnosti tří malých dĕtí marnĕ prozvání mobil svého manžela milionáře, neboť ten se na služební cestĕ zapomnĕl s nĕjakou neznámou prostitutkou. Zkušenosti s tím už má…..Nedivme se tedy scénáristům, že příbĕh utnuli v tom nejlepším. A tak to má být.

Příběhy s dobrým koncem

Romantické filmy jsou tu od toho, aby potĕšily a pobavily i za cenu, že reálnému životu se příliš nepodobají. Nebo pánové, přiznejte se, kteří dobrovolnĕ otevíráte svým partnerkám dveře od auta? Jeden, dva… a  další se už nehlásí? No vidíte, a přitom je to v romantickém příbĕhu naprosto bĕžná záležitost.

Anebo piknik se šampaňským v přírodĕ a vůkol hlavních hrdinů samé okvĕtní lístky růžových růží. A ještĕ svíčky, aby byl výsledný dojem opravdu dokonalý. K tomu nezbytná hudba z gramofonu (komu se chce nosit daleko tak nepraktickou vĕc) a povinný taneček. Kam ti scénáristi na ty nápady chodí?

Propadne-li nĕkterá divačka domnĕní, že romantický film rovná se realita, pak musí nutnĕ být velmi zklamaná. Na toto pozor, milé dámy. Berme romantické filmy jako pohádky, kdy princezna nakonec najde svého prince na bílém koni, ale víc od nich nečekejme.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Partly sunny
Wind : 1.3 km/h
Humidity : 81%
-2°C
  • Saturday Tomorrow 1 °C
  • Sunday   2 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít