Jak se seznámit? Vyzkoušejte seznamku, sociální sítě nebo vyjděte mezi lidi

Doba čtení: 3 minuty

Mít partnera do nepohody, s nímž je možné sdílet radosti i starosti, je určitě snem každého. Ne vždy se však podaří takového najít. Na vině může být nedostatek času a příležitostí či ostýchavost při oslovování neznámých lidí. Jestliže většinu denní doby strávíte v zaměstnání, pak cestou domů, kde pobydete pouze zlomek dne, než opět vstanete do práce, není se čemu divit, že jste sami. Chcete-li změnu, musíte se o ni sami zasloužit. Už dávno totiž neplatí pravidlo “sedávej dívenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě”. Také by se mohlo stát, že v koutě budete sedět samy až do důchodu.

Když vás single život přestane bavit

Současná doba je ve znamení single života, který nabízí různé možnosti vyžití. V práci si vyděláte dostatek financí na své bydlení a žití a ještě vám dost zůstane také na vaše koníčky. Cestování dnes patří k životu jako voda a vzduch a proč toho nevyužít, když na světě je tolik lákavých destinací a letenky lze při troše štěstí pořídit zalevno? Při takovém hektickém způsobu života si člověk málem ani nevšimne, že je sám, protože na cestách potkává spoustu lidí, s nimiž může trávit volný čas.

Moderní doba ani mladé lidi nijak nenutí si zakládat rodinu co nejdříve. Společenský tlak ustal, byt kvůli rodině také nedostanete, jak tomu bývalo v časech před rokem 1989. Dnes už není nic podivného na mladé slečně nebo muži ve věku okolo 30 let, že žijí sami bez dětí a partnera. Když však přeci jen člověka přepadne tikot biologických hodin a touha po hnízdění, najednou zjišťuje, že není s kým tu rodinu založit. Kdo chtěl, se už seznámil a žije s partnerem.

Internetová seznamka

Jak se tedy seznámit? Že problém seznamování není ojedinělý, vám napoví internetové seznamky plné seznamovacích inzerátů. Do jaké míry jsou pravdivé – toť otázka. Internet je totiž anonymní a svádí často k tomu, že nemusíte vždy za každou cenu tvrdit pravdu. Nikdo se to nedozví.

V případě internetových seznamek nabádá k opatrnosti i slečna Iva, která má s tímto způsobem seznamování bohaté zkušenosti: “Když mi bylo třicet, měla jsem za sebou jeden nepodařený vztah. Byla jsem sama a bylo mi smutno. Zkusila jsem tedy internetovou seznamku. Na můj inzerát mi odpovědělo hned několik mužných zájemců. Docela mě to překvapilo. S jedním z nich jsem si začala více psát a nabyla dojmu, že si opravdu rozumíme. Byla jsem mile potěšena jeho zájmem i tím, že se mi možná splní můj sen, a to konečně někoho mít. Pak došlo na první setkání.

Potkali jsme se v restauraci na půli cesty mezi mým a jeho bydlištěm, aby to bylo vyrovnané. Tento nápad přišel ze strany mého internetového přítele. Podle fotografie jsem moc nemohla poznat, asi mi poslal nějakou ze starší doby, protože oproti ní měl na hlavě méně vlasů a ani jeho hmotnost neodpovídala skutečnosti. To by tak nevadilo, na kráse přeci zase tolik nezáleží. Horší bylo, že se mě ihned zeptal, jestli by mi nevadilo, že si každý zaplatíme sami to, co si objednáme. Prý, aby to bylo spravedlivé.

Pak už jen mluvil on sám. O svých problémech v práci, se zdravím i se ženami. Jen jsem poslouchala, jak se mu nedaří. Ke slovu jsem se příliš nedostala. To setkání bylo pro mě skličující a nechápala jsem, jak se z někoho, kdo tak hezky psal, se mohl vyklubat tak zapšklý člověk. Setkání jsem pak co nejdříve ukončila, zaplatila si kávu, co jsem vypila a šla smutná domů. Internetové seznamky asi nejsou pro mě. Dost mě to zklamalo.”

Paní Iva neměla na internetové seznamce příliš šťastnou ruku, o mnohém to však vypovídá – chce to vzít rozum do hrsti a být i na internetu ostražitější.

seznamka

Facebook

Rájem seznamování jsou sociální sítě typu Facebook, ostatně to už vědí i dnešní teenegeři, kteří tuto možnost volí nejčastěji. Na sítích tráví spoustu volného času, proč je tedy nevyužít i k seznámení. Navíc zde odpadá určitý strach z oslovení, protože upoutat něčí pozornost osobně může být pro někoho nadlidským výkonem, zatímco prostřednictvím zprávy to zvládne levou zadní. I zde však platí být na pozoru. Opět se jedná o virtuální svět, který ne vždy odpovídá tomu reálnému.

turistika

Osobní setkání v zájmových klubech

Jesliže neholdujete virtuálnímu světu, což dobře činíte, pak další možností, jak se seznámit, je vyjít ven mezi lidi. Existuje spousta zájmových klubů, kde na někoho zajímavého lze narazit. Navíc vás bude spojojovat společný zájem. Máte rádi turistiku? Pak klub turistů je zajímavým tipem pro vás. Můžete začít chodit venčit psy do útulků pro opuštěná zvířata, přihlásit se do posilovny, začít pěstovat kaktusy nebo hrát šachy. Všude najdete lidi podobného smýšlení a to by v tom musel být čert, abyste někdy na někoho volného nenarazili.

Sharing is caring!

Souhrn
Jak se seznámit? Vyzkoušejte seznamku, sociální sítě nebo vyjděte mezi lidi
Název článku
Jak se seznámit? Vyzkoušejte seznamku, sociální sítě nebo vyjděte mezi lidi
Popis
Mít někoho, s kým je možné sdílet dobré i zlé, je nejspíše přání každého člověka. Co však udělat, když se vám v seznamování nedaří?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Cloudy
Wind : 3.4 km/h
Humidity : 92%
1°C
  • Wednesday Tomorrow 4 °C
  • Thursday   4 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít