Co udělat, aby se vám dobře usínalo?

Doba čtení: < 1 minuta

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Toto přísloví můžeme chápat i doslovně. Nepřipravená postel s na omak nepříjemným povlečením bude méně pohodlná na spaní než ta, jejíž stlaní věnujete tu největší péči. Přesto se však lehce může stát, že to bude chtít ještě něco navíc, aby se vám usínalo opravdu dobře.

Nepočítejte ovečky do tří

Jestli chcete usnout bez zdlouhavého počítání oveček až do tří hodin ráno, pak zapomeňte na používání mobilu nebo počítače těsně před spaním. Modré světlo, jež tyto přístroje vyzařují, narušuje proces usínání, a to potlačením tvorby melatoninu. Místo toho byste si měli uvařit bylinkový čaj z meduňky, jež má zklidňující účinky na organismus, otevřít okno a pustit do místnosti čerstvý vzduch, který šedým mozkovým buňkám dopřeje dostatek kyslíku.

Příjemná koupel se speciálním olejíčkem

Výborná je také teplá koupel, do níž se ponoříte málem až po krk. Dovede navodit příjemný relaxační pocit, smýt nashromážděné starosti společně s nečistotou a připravit vás na hluboký spánek. Pozor však na to, abyste ve vaně neusnuli. Spánek si nechte až na prostředí ložnice, kde je na něho vhodnější místo.

Teplou vodu zkuste vylepšit několika kapkami speciálního olejíčku do koupele. Vhodná je například levandule, jež má příznivé účinky na uklidnění unavené psychiky. Opatrnost je na místě při vystupování z lázně ven. Nezapomínejte, že olej klouže a přistání po pádu na něm nemusí být dvakrát příjemné. Kdo by stál o vyražené přední zuby.

I jemná vůně aromalampy dovede ukolébat

Světlo svíčky v okně dokáže navodit v interiéru příjemnou atmosféru, zvláště v sychravém podzimním čase, kdy by nikdo ani psa ven nevyhnal. Doplňte vonný olej do aromalampy a hluboký spánek na vás přijde tak rychle, že ani nebudete vědět jak.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Partly sunny
Wind : 1.3 km/h
Humidity : 81%
-2°C
  • Saturday Tomorrow 1 °C
  • Sunday   2 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít