Příběh Petry: Všechny kamarádky už někoho mají. Co dělám špatně?

Doba čtení: 2 minuty

Aktivní život – to je moje

Samotná se docela nudím a nejraději jsem, když mám okolo fajn společnost. A vidíte, přesto jsem sama. Nikoliv ve smyslu, že by mi chyběly kamarádky. Nemám žádného životního partnera, a to mi jde už na třicátý rok.

Když jsem před více než devíti lety nastupovala na vysokou školu, chodila jsem se spolužákem ze střední školy. Ale vzdálenost mezi námi vykonala své a náš vztah tu dálku neustál. Nevadí, z rozchodu jsem se celkem rychle otřepala, protože nebyl ani čas ho řešit. Byla jsem zahlcena novými dojmy, prostředím a známými, což mi vše vynahradilo. Ale i čas vysokoškolského studia proletěl rychlostí blesku a já jsem za pět let promovala. S čerstvým diplomem a titulem magistra jsem se ucházela o svoje první zaměstnání. A to vysněné jsem hned získala. V práci jsem se postupně vypracovala až na střední manažerskou pozici v obchodní společnosti, kde šéfuji asi dvaceti lidem. Jsem spokojená, moje práce mě baví a jsem jí ochotna věnovat spoustu času i nad rámec běžné pracovní doby.

Proč jsem stále sama?

Protože mé výdělky jsou více než zajímavé, mohla jsem si dovolit na hypotéku pořídit vlastní bydlení. V Praze se fajn žije, když máte rádi pohodlný život s kulturním, společenským i sportovním vyžitím. Já jsem zde velice spokojená, akorát ten přítel mi chybí. Kamarádů mám okolo sebe více než dost, ale žádného takového, se kterým bych mohla více sdílet svůj život. Všechny kamarádky už někoho mají, a buď s ním už bydlí, nebo dokonce plánují děti. Co dělám špatně? Už nechci být sama. Takže čím dál tím více přemýšlím nad tím, jak najít partnera.

Nemyslím si, že bych byla příliš náročná, ale svoji představu o muži, s nímž bych žila, mám jasnou. Nemohu například dost dobře pochopit, jak si moje kamarádka Petra, která je vysokoškolačka stejně jako já, mohla najít středoškoláka. Vždyť to nemůže dělat dobrotu. Ale oni zatím vypadají šťastně a spokojeně. Docela jí závidím. Dokonce čekají prvního potomka.

Nestojím o kamarádství s výhodami, chci plnohodnotný vztah

I když je můj život opravdu akční a doma rozhodně jen tak nevysedávám jako ta pověstná panenka v koutě, přítele a pravou lásku stále nemám. Muži v mém  zaměstnání, kteří by připadali v úvahu,  už zadaní. Udržovat vztah s podřízenými by asi nebylo zrovna moudré, navíc mezi nimi není žádná výrazná osobnost, která by za hřích stála.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Sunny
Wind : 1.5 km/h
Humidity : 78%
-2°C
  • Thursday Tomorrow 2 °C
  • Friday   2 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít