Příběh Karolíny (27): Jak jsem díky trapasu získala vysněnou práci

Doba čtení: 2 minuty

Začalo to docela nevinně. Buď jsem si zapomněla večer natáhnout budík, nebo jsem ho ráno neslyšela, protože jsem zaspala. A to jsem se měla dostavit na důležitou schůzku, respektive ústní pohovor k výběrovému řízení na místo marketingového pracovníka v reklamní agentuře, o něž jsem moc stála. Taková situace pak pochopitelně nahrává k tomu, že na něco v té rychlosti zapomenete a trapas nenechá na sebe dlouho čekat.

Když ráno zaspíte

S hrůzou v očích jsem se podívala ráno na budík a čile vyskočila z postele. Snídani jsem toho dne odložila jako něco, co by mě zbytečně zdržovalo. Rychle jsem vběhla do koupelny, zvládla se v dobrém časovém limitu umýt i zběžně nalíčit. Pak jsem se šla obléci. Chvíli jsem váhala, co na sebe dám. Jestli bude vhodnější kalhotový kostýmek, nebo stačí jen halenka a sukně. Nakonec jsem si vybrala hedvábnou halenku v bílé barvě, nasoukala se do tenkých silonových punčocháčů a pádila zpátky do obývacího pokoje.

Naštěstí jsem vše stihla

Pohled z okna mě ubezpečil v tom, že bude lepší si na sebe dát i lehký trenčkot, protože na okenní tabulky dopadaly kapky deště. Nachystala jsem si deštník, nazula černé lodičky na podpatku a vyrazila do ulic.

Tramvaj mi naštěstí ihned jela, takže jsem nemusela čekat zbytečně dlouho. Zkontrolovala jsem náramkové hodinky – jestli budu stíhat další přípoj, mohla bych na místo schůzky dorazit prakticky včas.

V hlavní roli trenčkot

Přesně v 8.30 hodin jsem vplula do budovy, v níž sídlila reklamní agentura. V zasedací místnosti bylo sedělo již několik lidí, kteří stejně jako já se chtěli ucházet o místo markeťáka. Deštník jsem odložila do připraveného kovového koše, aby zbytečně nezmáčel podlahu. A hodlala jsem si svléci trenčkot, když jsem s hrůzou zjistila, že jsem si zapomněla ráno obléci také sukni. Ztuhla jsem a trenčkot si nechala na sobě, protože kombinace silonek a bílé hedvábné halenky vypadala v tomto prostředí poněkud bizarně.

Trapas jako vyšitý

Posadila jsem se na volnou židli a čekala, až na mě vyjde řada, a přitom jsem se snažila tvářit, jako že být oblečená v trenčkotu v místnosti, kde je poměrně teplo, je to právě to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Přes tuto, dnes už humornou, situaci jsem výběrové řízení nakonec vyhrála a získala své vytoužené místo v reklamní agentuře.

Sharing is caring!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zlín (Czech republic)
Today
Partly sunny
Wind : 1.3 km/h
Humidity : 81%
-2°C
  • Saturday Tomorrow 1 °C
  • Sunday   2 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr
Top
shares

Pokračováním v prohlížení internetového časopisu Zlínmag.cz souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Zavřít